Connect with us

Media

Aż 85% ludzi popełnia ten błąd ładując telefon. Niszczy to jego baterię!


Wiemy, że baterie naszych smartfonów nie są najlepsze, ponieważ trzymają zaledwie jeden dzień. Jednak, jeśli głębiej się nad tym zastanowić, częściowo jest to nasza wina. Wielu z nas ma głęboko zakorzenione przekonanie, że ładowanie telefonu w małych partiach spowoduje trwałe uszkodzenie baterii. Powszechne jest wierzenie, że telefon powinno się ładować dopiero, gdy bateria jest na wyczerpaniu. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Litowo-jonowe baterie są bardzo wrażliwe


Wydłużone natężenie może znacznie skrócić ich żywotność. Jeśli chcesz, by twój telefon był w najlepszej kondycji i nie martwić się o baterię w ciągu dnia, musisz zmienić kilka rzeczy. Zanim przejdziemy do prawidłowego ładowania telefonu, warto wyłączyć wszystkie funkcje, z których zazwyczaj nie korzystamy. Z reguły przyczyniają się do przyspieszonego rozładowania baterii, mimo iż uruchomione są w tle.

Odłącz telefon od zasilania, gdy bateria jest pełna

Przeładowywanie baterii na dłuższą metę jest złe. Po osiągnięciu 100% naładowania, telefon wciąż pobiera energię, potrzebną do ciągłego utrzymania baterii na tym poziomie. Akumulator wtedy pracuje znacznie ciężej, a to niszczy wewnętrzną chemię. Trochę jak ze sportem. Również bylibyście zmęczeni zbyt intensywnym treningiem.

Baterii wcale nie musisz ładować na 100%


Warto skorzystać z tej rady, gdyż baterie znajdujące się w smartfonach wcale tego nie potrzebują. Wysoki poziom naładowania zmusza akumulator do cięższej pracy i szybciej go zużywa. Choć wydaje się to sprzeczne z intuicją, lepiej jest „doładowywać” telefon w ciągu dnia, niż przeładować baterię i zmuszać akumulator do ciągłej pracy. Długie sesje ładowania sprawiają, że bateria telefonu się szybciej wyczerpuje. Krótszy czas ładowania zmusza baterię i akumulator do optymalizacji, dzięki czemu bateria jest w stanie wytrzymać znacznie dłużej.

Uważaj na ciepło


Jak już wspominaliśmy, baterie litowo-jonowe, które znajdują się w telefonach są bardzo wrażliwe, w tym również na ciepło. Niektóre modele izolują je podczas ładowania, by utrzymać optymalną temperaturę telefonu. Jednak w wielu przypadkach przeładowany telefon nagrzewa się, gdyż akumulator działa na podwyższonych obrotach. Nie pozwól więc, by bateria się przegrzała.


Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę