Connect with us

Media

Burza wokół Wiedźmina. Fani piszą petycję


Do mediów wyciekła informacja z kastingu do serialowej ekranizacji „Wiedźmina”. Okazuje się, że twórcy produkcji z Netflixa do roli Ciri poszukują dziewczyny, która będzie miała inny kolor skóry niż biały.


Do mediów przedostała się informacja, że na kasting do roli Ciri poszukiwana jest dziewczyna poniżej 18 roku życia z grupy „BAME” – „Black, Asian, Minor Ethnicity” (Czarna, Azjatka, z Mniejszości Etnicznej).

Oznacza to, że na ekranie może pojawić się aktorka całkowicie odbiegająca od książkowego oryginału. Wielu fanów serii mówi o politycznej poprawności oraz dyskryminacyjnym podejściu do wyboru aktorek.

Fani piszą petycję


Decyzja twórców wywołała burzę.

Fani zorganizowali nawet petycję w Internecie, za pomocą której apelują do twórców o większą tolerancję i dopuszczenie białych aktorek do kastingu, podkreślając, że w rolę Ciri powinna się wcielić najlepsza aktorka bez względu na kolor skóry. Na dzień dzisiejszy petycję podpisało już ponad 26 tysięcy osób.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę