Connect with us

Media

„Dobrze pilnowana tajemnica”. Strategiczny plan PiS na wybory samorządowe


Kampania samorządowa Zjednoczonej Prawicy jest prowadzona zgodnie ze strategicznym planem, którego celem jest zdobycie jak największej liczby sejmików – donosi dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Z ustaleń gazety wynika, że stratedzy Prawa i Sprawiedliwości dysponują bardzo precyzyjnymi sondażami, których wyniki są „dobrze pilnowaną tajemnicą”.


Z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita” wynika, że w jesiennych wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość zamierza postawić przede wszystkim na sejmiki. Stratedzy partii Jarosława Kaczyńskiego mają dysponować bardzo precyzyjnymi sondażami pokazującymi poparcie w każdym województwie.

Rozmówca gazety z partyjnej centrali podkreśla, że służą one do wskazania tych powiatów, gdzie Prawo i Sprawiedliwość powinno angażować swoje siły, a gdzie nie jest to potrzebne. Ich wyniki mają być dobrze pilnowaną tajemnicą.


W artykule ujawniono również, że partia rządząca dopracowuje ostateczny kształt list wyborczych. Gazeta przypomina zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego o tym, że samorządowcy pełniący funkcje w spółkach Skarbu Państwa muszą dokonać wyboru pomiędzy startem w wyborach a zachowaniem posady. Z ustaleń gazety wynika, że nieformalny limit wysokości płac wynosi 15 tysięcy złotych brutto. Jak twierdzi „Rz” większość obecnych radnych planuje pozostać w spółkach.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę