Connect with us

Media

Kaczyński chodzi o kulach! „Fakt”: Dyrektor szpitala i pielęgniarka przywieźli mu je do domu!


Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego osobiście przywiózł Jarosławowi Kaczyńskiemu kule ortopedyczne – opisują dziennikarze „Faktu” i pytają: „Czy teraz prezes wstawi się za niepełnosprawnymi i ich opiekunami?”.

W czwartek Jarosław Kaczyński wystąpił podczas prezentacji kandydatów PiS na prezydentów dużych miast. Polityk przemawiał krótko i nie odpowiadał na pytania dziennikarzy, bo – zdaniem dziennikarzy „Faktu” – prezesa PiS boli kolano z powodu zwyrodnienia stawu.


Fotoreporter gazety zrobił zdjęcie generałowi Grzegorzowi Gielerakowi, dyrektorowi Wojskowego Instytutu Medycznego, który w poniedziałek razem z pielęgniarką przyjechał do domu prezesa PiS i osobiście przywiózł mu kule ortopedyczne.

Protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie

„Szkoda tylko, że na taką szybką i skuteczną pomoc nie mogą liczyć protestujący w Sejmie niepełnosprawni” – czytamy w „Fakcie”.

Przypomnijmy, że w Sejmie od 15 dni trwa protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Jarosław Kaczyński przez ponad dwa tygodnie ani razu ich nie odwiedził. Negocjacje z rządem trwają do tej pory. Rada Ministrów zgodziła się na jeden z postulatów protestujących, czyli na podniesienie renty socjalnej.


W czwartek rząd przyjął projekt ustawy przewidujący, że od 1 czerwca renta socjalna zostanie podwyższona do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i wyniesie 1029 złotych 80 groszy. Dotychczas renta socjalna wynosiła 865 zł i trzy grosze.

W sprawie drugiego postulatu protestujących wciąż nie ma porozumienia. Uczestnicy protestu domagają się zwiększenia dodatku rehabilitacyjnego do wysokości 500 złotych miesięcznie na niepełnosprawne dziecko po ukończeniu 18. roku życia. W piątek odrzucili propozycję rządzących, którzy zamiast gotówki zaproponowali „miesięczną oszczędność w budżecie domowym” w wysokości 520 zł.

Projekt zakładał m.in. nieograniczoną dostępność do wyrobów medycznych dla osób niepełnosprawnych (takich jak pieluchomajtki czy wózki inwalidzkie), wizyty u specjalistów bez skierowani oraz dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej i usług farmaceutycznych bez kolejek.


Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę