Connect with us

Życie

Krem do opalania – reguła łyżeczki do herbaty


Dozując preparat przeciwsłoneczny, podeprzyj się regułą łyżeczki do herbaty. Przede wszystkim dla zdrowia, ale też po to, by nie zużyć całej tubki kremu z filtrem podczas pierwszego dnia na plaży.


„Odpowiednia dawka kremu dla osoby dorosłej to około 35 ml. Dla łatwiejszego zobrazowania tego, jaka ilość kremu powinna być zastosowana na daną powierzchnię ciała, możemy użyć +reguły łyżeczki do herbaty+: po pół łyżeczki na głowę, szyję, prawą kończynę górną, lewą kończynę górną; po jednej łyżeczce na plecy, brzuch i klatkę piersiową, prawą kończynę dolną, lewą kończynę dolną. Ponadto, warto pamiętać o posmarowaniu uszu i ust, ponieważ są to okolice często przez nas pomijane” – powiedziała PAP Life dermatolog Anna Wasilewska-Byra.


„Zaleca się, aby filtry słoneczne stosowane u dorosłych miały faktor, co najmniej 15-30, zaś u dzieci minimum 30-50. Jeżeli planujemy spędzanie czasu w wodzie, warto kupić odpowiednio oznaczony filtr. Kosmetyk wodoodporny to taki, który zachowuje swoją aktywność przez 40 minut przebywania w wodzie, a kosmetyk extra wodoodporny przez 80 minut” – doradziła ekspertka.

Należy pamiętać, że aby krem z filtrem osiągnął poszczególny wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, powinniśmy zastosować go na 30 minut przed wyjściem z domu.
[su_note note_color=”#b5ffbc”]

Wygraj Iphone 8 64 GB!

Wystarczy, że wyślesz SMS o treści

AVR.PLOTI na numer 92505

Mamy dzisiaj do rozdania cztery nowe Iphony 8!

Nie czekaj! Zagraj teraz!

 

Firma Apple nie jest sponsorem nagrody. Zdjęcia Iphone jest zdjęciem poglądowym w celu ukazania nagrody rzeczowej. Organizatorem konkursu jest Global Ltd. LeakNews Co. Portal Ploti.pl zapewnia miejsce pod reklame sponsorowana konkursu i nie ma wpływu na przebieg konkursu.

[/su_note]Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Życie

Na górę