Connect with us

Media

Ksiądz z Modzurowa przestawił godziny mszy, by nie przegapić…


Godziny mszy św. kolidują z godzinami meczów Mistrzostw Świata? Dla prawdziwego kibica to nie problem, a i parafianom lekka odmiana nie powinna zaszkodzić. Dodatkowo, w ramach rekompensaty, ksiądz chce umożliwić im wspólne oglądanie rozgrywek na dużym ekranie.

„Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00” – możemy przeczytać na tablicy ogłoszeniowej Rzymsko-Katolickiej Parafii p.w. Trójcy Świętej w Modzurowie. Zdjęcie z fragmentem obwieszczenia jeden z internautów umieścił na Twitterze.W rozmowie z Wprost.pl ksiądz Joachim Kroll potwierdził chęć zorganizowania specjalnej „strefy kibica” na mistrzostwa. – Będzie umieszczony telewizor i parafianie będą mieli możliwość kibicowania. Przede wszystkim to jest ważne, żebyśmy potrafili być razem – zwracał uwagę. – Kościół to jest wspólnota wspólnot. Jeżeli ludzie są razem, potrafią być razem, to zawsze jest jakieś dobro. My – także media – potrafimy ciągle krytykować, ciągle wyciągać błędy, natomiast jak usiądziemy razem, to się okazuje, że nie jesteśmy takimi „diabłami”. Potrafimy razem się cieszyć, razem oglądać mecze. To jest coś, co potrafi łączyć, zjednać – podkreślał.


Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę