Connect with us
źródło: jastrzabpost

Gwiazdy

Mamy ostatnią wiadomość Mackiewicza ze szczytu Nanga Parbat! Potem cisza…


Tragiczna w skutkach wyprawa Tomasza Mackiewicza na szczyt Nanga Parbat wstrząsnęła niemal całą Polską. Media burzliwie rozprawiają na jej temat, ze szczególnym uwzględnieniem ogromnego bohaterstwa himalaisty i polskiej ekipy ratunkowej, które ze względu na fatalne warunki atmosferyczne podjęła decyzję o przerwaniu akcji, z której udało się im uratować Francuzkę Elisabeth Revol.


Na temat wyprawy Mackiewicza wiemy już prawie wszystko. Do sieci trafiła treść ostatniej wiadomości, którą Polak wysłał do kraju przed tragicznym finałem swojej wspinaczki. Ostatnia wiadomość Mackiewicza była przepełniona emocjonalnym optymizmem:

Jesteśmy na 7300. Straszna walka. Jeżeli pogoda dopisze, jutro szczyt – napisał Mackiewicz.

⇒ CZYTAJ TEŻ: AMERYKAŃSKIE DRONY MAJA DOSTARCZYĆ MACKIEWICZWI LEKI I JEDZENIE?!


Te słowa Tomasza opublikowano na Facebooku, wówczas jeszcze nikt nie przypuszczał, że jest to ostatnia wiadomość od himalaisty.
Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Gwiazdy

Na górę