Connect with us

Media

Matka i jej partner sprzedawali syna pedofilom. Wszystko nagrali


Chłopiec był molestowany przez swoją matkę i jej partnera, a później sprzedawany za dziesiątki tysięcy euro za pośrednictwem darknetu. Śledczy nie mieli problemu z udowodnieniem win – wiele gwałtów nagrano.


To jedna z najgorszych, zdaniem policji, spraw pedofilskich w Niemczech. 48-letnia matka chłopca i jej 39-letni partner przez dwa lata sprzedawali dziecko za pośrednictwem internetu. 10-letni dziś chłopiec był gwałcony i molestowany przez wielu „klientów” pary i ich samych. Matka przyznała, że początkowo molestowała dziecko, by zadowolić partnera, ale później robiła to dla pieniędzy.

Berrin T. została skazana na 12,5 roku więzienia, a Christian L. na 12 lat i dożywotni nadzór policji. Oboje przyznali się do winy. Poza nimi w związku ze sprawą aresztowano jeszcze sześć osób. Pięcioro zostało już skazanych – troje Niemców, Szwajcar i Hiszpan spędzą za kratami po 10 lat. Ten ostatni, 33-letni Hiszpan, zgwałcił chłopca co najmniej 15 razy i zapłacił matce ponad 10 tysięcy euro.

Zignorowano podejrzenia szkoły


Opinia publiczna w Niemczech zastanawia się, jak doszło do tego, że para pełniła „opiekę” nad dzieckiem. W marcu 2017 roku lokalny urząd ds. dzieci i młodzieży odebrał chłopca z rąk pary, bo wyszło na jak, że że mieszka z osobą skazaną za przestępstwa seksualne wobec dzieci. Matka chłopca poszła jednak ze sprawą do sądu, a ten przyznał jej opiekę nad synem. Jak podają media, sąd nie przesłuchał wówczas chłopca.

Co więcej, kiedy szkoła, do której uczęszczał, alarmowała w związku z podejrzeniem molestowania, urząd uznał oskarżenia za niejasne i nic z tym nie zrobił.

Nagrania krążą w darknecie

Afera pedofilska została wykryta we wrześniu ubiegłego roku dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Matka i jej partner również molestowali chłopca. „Sprzedaży” dokonywali między majem 2015 a sierpniem 2017. Śledczy nie mieli problemu z udowodnieniem win – wiele przypadków gwałtów było nagranych

Chłopiec znajduje się teraz pod opieką rodziny zastępczej i czuje się dobrze.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” podaje, że w darknecie, czyli anonimowej części internetu, gdzie dochodzi m.in. do przypadków handlu ludźmi, nadal można znaleźć nagrania z chłopcem. „Dziecku przysporzono nie tylko niewyobrażalnych cierpień, ale nie ma ono nawet kontroli nad swoim dalszym życiem” – cytuje polska redakcja „Deutsche Welle”.

Potrzebujesz pomocy?


Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 801 120 002 lub pod numer 112.


Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę