Connect with us

Media

Nadchodzą groźne nawałnice nad Polską. Ostrzeżenia dla…


Niebezpieczna aura nie daje o sobie zapomnieć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejny burzami w części kraju. Sprawdź prognozę pogody i aktualne alerty wydane przez IMGW i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Gwałtowne burze mogą wystąpić w niedzielę na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, lubuskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.


Osobne alerty dotyczą Wielkopolski. Dla tej części kraju IMGW wydał ostrzeżenie 2. stopnia. Oprócz upału mogą tam wystąpić groźne nawałnice z gradem. O burzach informuje również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które opublikowało mapę z aktualnymi alertami.

Jaka pogoda w poniedziałek?


W poniedziałek na krańcach północno-zachodnich zachmurzenie powinno być małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju spodziewany jest przelotny deszcz i burze, podczas których może spaść do 20 l/mkw. deszczu, a wiatr może powiać z prędkością do 80 km/h. Synoptycy nie wykluczają też opadów gradu. Termometry wskażą maksymalnie od 25 st. C na Dolnym Śląsku do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę