Connect with us

Media

Niepokojące prognozy na 3 maja. Prawie w całym kraju będzie…


IMGW ostrzega przed burzami, które w czwartek wystąpią w centrum, na południu oraz na północy Polski. W niektórych regionach kraju prognozowane są opady gradu.

Pogoda podczas tegorocznej majówki przyzwyczaiła nas już do swojej zmienności. Niestety, wszystko wskazuje na to, że 3 maja również wystąpią nastąpi gwałtowna zmiana aury, a wielu miejscach Polski przydadzą się parasole. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już stosowne ostrzeżenia. Okazuje się, że załamanie pogody może nastąpić na terenie prawie całego kraju.

Burze z gradem






Ostrzeżenia pierwszego stopnia zostały wydane dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Dodatkowo na Warmii i Mazurach, na Mazowszu, Podlasiu, Śląsku, w Małopolsce oraz na terenach województw łódzkiego i świętokrzyskiego, przewiduje się lokalne opady gradu.

Pogodnie tylko na wschodzie

Czwartek zapowiada się pogodnie tylko na krańcach wschodnich. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu od 10 do 30 l/mkw. Termometry wskażą od 18 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 27 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na południowym-wschodzie. Powieje południowo-wschodni, skręcający od zachodu na zachodni wiatr o słabej i umiarkowanej sile. W burzach wiać będzie mocniej, prędkość wiatru będzie dochodzić do 90 km/h.


Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę