Connect with us

Media

Od 26 lat znęcał się psychicznie nad żoną i dziećmi, a w szafie miał broń i amunicję


Zarzut znęcania się nad rodziną dla 54-letniego mieszkańca Orzysza. W jego mieszkaniu i na posesji policjanci znaleźli 7 sztuk różnego rodzaju broni i blisko 250 sztuk amunicji. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. 


Policjanci z Orzysza ustalili, że mężczyzna od 26 lat znęcał się psychicznie nad żoną oraz dziećmi. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że 54-latek będąc pod działaniem alkoholu wyzywał najbliższych, poniżał ich oraz nieustannie niepokoił. Do tego wyganiał z domu, groził pobiciem i pozbawieniem życia, a nawet spaleniem domu.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy policjanci znaleźli w mieszkaniu i na posesji 54-latka broń i amunicję. Wśród nich był rewolwer, pistolet, broń długa, metalowa lufa czy drewniana kolba. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 7 sztuk różnego rodzaju broni i blisko 250 sztuk amunicji.


Trwa ustalanie, czy mieszkaniec Orzysza miał stosowne pozwolenia oraz czy zabezpieczone sztuki broni są bronią w myśl przepisów Ustawy o broni i amunicji. Jeśli policjanci stwierdzą, że 54-latek posiadał broń palną lub amunicję bez wymaganego zezwolenia usłyszy zarzut. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Tymczasem mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za psychiczne znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat wiezienia.

Przemoc domowa – szukasz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00.

Jeśli występuje zagrożenie życia – dzwoń na numer alarmowy 112.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę