Connect with us

Gwiazdy

Od polskich Kardashianek do sprzedawczyń ryb!? Co się stało z Grycankami?!


Miała być wielka kariera, telewizyjne show i góra pieniędzy. Były podróbki znanych projektantów i małe skandale, którymi polski show biznes żył przez chwilę. Dlaczego kariera Grycanek nie wypaliła? Co stało się z rodziną, która miała być polskimi Kardashiankami?

Marta wraz z najstarszą córką Wiktorią długo czekały na upragnioną sławę. Jej początki sięgają grudnia 2010 roku, gdy projekt „Grycanki” zaczął przebijać się do świadomości Polaków. Nie ukrywamy, że przyłożyliśmy do tego rękę…

Marta z córką Wiktorią na pokazie Deni Cler, 9.01.2011
Marką zarządzała wtedy sławetna Katarzyna Niezgoda, która widząc duże zainteresowanie w sieci „polskimi Kardashiankami” (które jest zasługą Pudelka), postanowiła zaprosić je na pokaz i umocnić tym samym ich status „gwiazd”.

Własne reality show? Podbój Rosji?
Szybko pojawiło się dużo plotek na temat klanu Grycanek, a w szczególności na temat Marty Grycan – mamy i liderki celebryckiej rodziny. Zwiastowano im własny program na bazie reality show Kardashianek, a Marta została zauważona również przez kręgi kulturalne i poproszona o przygotowywanie cukierniczej oprawy na polsko-rosyjski festiwal.

Marta na okładce „Gali”, luty 2011
Pierwsza okładka przyszła zaskakująco szybko. „Gala” zaprosiła na okładkę Martę, lecz w środku pojawiły się też inne córki. Pisaliśmy wtedy: Chcieliśmy tylko napisać jeden śmieszy artykuł, bo rozbawiły nas ich wspólne fotki. Powtórzyły po nas jak zwykle portale, zaprosiła telewizja śniadaniowa i teraz mamy okładkę.

Krytyka i pochwały
Inni celebryci, zafascynowani popularnością Grycanek, chętnie wypowiadali się w ich temacie. Godzilla atakuje coraz śmielej – powiedział Michał PirógMa mega parcie na szkło – dodała Karolina Korwin Piotrowska. W roli obrońcy stanął… Kuba WojewódzkiTrwa pięć minut pań Grycanek w mediach, z czego połowa to ewidentnie dwie minuty nienawiści – napisał w swoim felietonie.

Plażowe szaleństwa Weronika, czerwiec 2012
Nieco na plecach mamy Marty swoje celebryckie pozycje zaczęły budować jej córki. Wiktoria, która pozycjonowała się w show biznesie jako tancerka i choreografka, zasłynęła wyginaniem się na plaży. Te zdjęcia przeszły do historii!

Marta projektantką mody, czerwiec 2012Mama Grycan w przypływie euforii swoją popularnością, postanowiła również zostać projektantką mody. Marta zaprojektowała nawet suknię ślubną dla Dominiki Tajner, która 30.06.2012 roku wzięła ślub z Michałem Wiśniewskim. Suknia okazała się szczęśliwa, bo małżeństwo przetrwało (póki co) próbę czasu.

Debiut literacki, październik 2012Marta nie próżnowała i szybko „napisała” książkę o gotowaniu, która w tytule – a jakże – zahacza o jej pasję do mody. Poznajecie ją na okładce? My z trudem.

Sława szybko uderzyła Marcie do głowy, co skutkowało tym, że zaczęła mieć gwiazdorskie wymagania – głównie pieniężne. W jednym z wywiadów wyznała, że Playboy’a nie stać na gażę za jej rozbieraną sesję, pojawiały się też głosy, że żąda 20 tysięcy złotych za jeden dzień na planie zdjęciowym. Na tym etapie umarł pomysł na reality show z Grycankami.

Wydziedziczenie, styczeń 2013
Zbigniew Grycan, teść Marty i współtwórca lodowego imperium Grycanów, w końcu nie wytrzymał skandalizującego wizerunku synowej. Nie pracują w mojej firmie, nie ma między nami żadnych powiązań i nie chcę więcej tej sprawy komentować – powiedział w rozmowie z jednym z tabloidów. Pojawiły się wtedy plotki o wydziedziczeniu niepokornej Marty oraz jej córek.

Imprezowy ban, marzec 2013
Marta, której program Polski turniej wypieków szybko znikł z telewizji, straciła świeżość nuworyszki i stała się niechętnie zapraszanym gościem na wielbionej przez siebie imprezy celebryckie. Kiedy zaczęło być o niej głośno szybko trafiła na listę VIP. Teraz z niej wypadła. Tak bywa jeśli ktoś nie załapie się do telewizji albo nie odniesie sukcesu w biznesie – mówił jeden z organizatorów imprezy w Party.

Po szybkim wzroście popularności, przyszedł jej szybki spadek. Marta i jej córki panicznie walczyły o kolejne publikacje w mediach prezentując nowe kształty nosów, kolory włosów czy wiecznie powracający temat odchudzania. Nikogo już to jednak specjalnie nie interesowało…

Sklep rybny, listopad 2016Po kilku latach od premiery bardzo zdziwiliśmy się, gdy okazało się, że Grycanki – niegdyś potentatki cukiernicze, projektantki, tancerki, modelki i pisarki – otworzyły sklep z rybami, które osobiście pakowały do foliowych reklamówek i nabijały na kasę fiskalną. Oczywiście ta praca to żadna hańba, ale kłóci się to nieco z wizerunkiem luksusowych dziedziczek, jaki starały się zbudować.

Grycanki dziś
Dziś słuch o nich zaginął. Nie wyszedł program telewizyjny, kariera na ściankach również kuleje. Nie udało się również zbudować żadnego wielkiego biznesu, o czym Marta marzyła. Zostało dodawanie zdjęć na Instagramie i farbowanie włosów w nadziei, że ktoś zwróci na to uwagę…


Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Gwiazdy

TOP 5 TYGODNIA

Na górę