Connect with us

Media

Ostatnie słowa 18-letniej Angeliki, która zginęła podczas egzaminu na prawo jazdy w aucie brzmiały…


Ponad dwa tygodnie temu doszło do strasznej tragedii, w wyniku której zginęła 18-letnia Angelika P. Angelika brała udział w egzaminie na prawo jazdy w Szaflarach. Dziewczyna, mimo znaku „STOP” i sygnałów dźwiękowych wjechała na przejazd kolejowy. Egzaminator uciekł w ostatniej chwili z auta. Dziewczyna nie zdążyła. Zginęła na miejscu.


W piątek odbył się eksperyment, który miał przedstawić jak doszło do tragedii i kto jej zawinił. Specjaliści podczas eksperymentu mieli za zadanie sprawdzić czy można było zapobiec tragedii w Szaflarach. Według biegłych egzaminator mógł wyhamować przed torami, po zignorowaniu przez Angelikę znaku STOP. Nie wcisnął jednak pedału hamulca. Dlaczego tego nie zrobił?


Szef nowotarskiej prokuratury Józef Palenik opowiedział, co słychać na ostatnim nagraniu z tragedii:

Ostatnią komendę dla Angeliki P. egzaminator wydał w rejonie pobliskiego ronda. Powiedział: „Proszę teraz skręcić w prawo i jechać w kierunku przejazdu kolejowego”.Bardzo dobrze słychać też sygnał ostrzegawczy zbliżającego się pociągu. Nie ma żadnej komendy, by kursantka uciekała.

Czy do tragedii mogło nie dojść?

W oparciu o ten eksperyment mamy teraz większą wiedzę na temat przebiegu wypadku. Stwierdziliśmy, że jest tu możliwość zatrzymania pojazdu w bezpiecznej odległości od torów, nawet po minięciu znaku stop. Nawet przy wyższej prędkości samochodu, kierowca mógł go dostrzec, a samochód dałoby się zatrzymać w bezpiecznej odległości – mówił w rozmowie z mediami prokurator Jan Ziemka.
Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę