Connect with us

Media

Pół tony marihuany zniknęło z policyjnego magazynu. Policja oskarża… myszy!


Stało się coś niesamowitego! W policyjnym magazynie przechowywane było pół tony marihuany, która po prostu zniknęła. Policja o kradzież oskarża… myszy. Czyżby gryzonie były fanami narkotyków?

W sprawę zamieszanych jest aż ośmiu policjantów pełniących służbę. Odpowiedzą oni przed sądem za tajemnicze zniknięcie 540 kilogramów marihuany. Za całe zajście policjanci oskarżają myszy, które miałyby ukraść znajdujący się w magazynie towar.


Jak podają argentyńskie media, w 2016 roku do magazynów policyjnych trafiło aż 6000 kilogramów nieprzetworzonej marihuany. Jakie musiało być zdziwienie wszystkich, kiedy okazało się, że z depozytu zniknęło aż 540 kilogramów? Z pewnością ogromne. Nasuwało się jednak pytanie, kto może być sprawcą kradzieży?

Policjanci stanowczo zaprzeczyli temu, że mogliby być zamieszani w sprawę tajemniczego zniknięcia marihuany. Stwierdzili jednak, że występuje duże prawdopodobieństwo, że gryzonie mogły zjeść narkotyk.

540 kg marihuany zniknęło z depozytu w Argentynie. Policjanci, ku zdumieniu ekspertów sądowych, o zjedzenie takiej ilości narkotyku oskarżają myszy – możemy przeczytać w dzienniku El Pais.


Sąd, przed którym stanęli podejrzani policjanci, ma jednak spore wątpliwości co do ich wersji zdarzeń. Magazyny, z których zniknęła marihuana, są badane przez ekspertów z Uniwersytetu w Buenos Aires. Po analizie nie mieli oni wątpliwości, że gryzonie nie były w stanie zjeść takiej ilości narkotyków, a co więcej, jeżeli zjadłyby taką ilość marihuany, nie opuściłyby depozytu.

Sprawa nadal jest badana przez argentyńskie władze, jednak ośmiu funkcjonariuszy już straciło pełnione wcześniej funkcje służbowe, a 4 maja ponownie staną przed sądem. Myślicie, że myszy mogły podkraść narkotyk i w całą sytuację wrobić policjantów?


Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

TOP 5 TYGODNIA

Na górę