Connect with us

Gwiazdy

Polacy zostali wybrani najgorszą drużyną turnieju


Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji nie należą do najbardziej udanych występów Polaków na wielkich turniejach piłkarskich. Nasi rodacy w słabym stylu przegrali z Senegalem oraz Kolumbią, a następnie skromnie pokonali Japończyków i skończyli fazę grupową na ostatnim miejscu. Apetyty kibiców były większe, piłkarzy z resztą chyba też, ale niestety nie udało się awansować dalej i przygoda z mundialem reprezentacji skończyła się po 3 meczach.


Po powrocie do Polski, PZPN ogłosił, że Adam Nawałka odchodzi z roli selekcjonera reprezentacji, a 12 lipca 2018 roku ogłoszono, że jego miejsce zajmie dotychczasowy trener Wisły Płock, Jerzy Brzęczek, który doprowadził płocczan do 5. miejsca Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Plotki twierdzą, że reprezentację opuszczą również Łukasz Piszczek i Kuba Błaszczykowski, ale na razie oficjalnych informacji z ich strony nie ma.


Słaby wynik spotkał się nie tylko z krytyką polskich kibiców i dziennikarzy, ale również i zagranicznych mediów. Portal realsport101.com przygotował zestawienie najgorszych drużyn na rozgrywanym w Rosji mundialu i to właśnie Polacy znaleźli się na szczycie tego niechlubnego rankingu. Drugie miejsce przypadło Panamie za „bycie najgorszą piłkarsko”. Podium zamknęli Niemcy, którzy byli „absolutnie największym rozczarowaniem turnieju”.

Dziennikarze portalu uargumentowali swoją decyzję rozczarowującą postawą polskich piłkarzy, a także „ponurym stylem gry” zaprezentowanym przez Lewandowskiego i spółkę:

Polska dostała (przynajmniej na papierze) najbardziej wyrównaną grupę, więc spodziewano się od tego zespołu wielkich rzeczy, zwłaszcza po osiągnięciu ćwierćfinału na Euro 2016 we Francji. Wydawało się, że obecne gwiazdy kierowane przez Roberta Lewandowskiego wreszcie przybiorą na sile. Wielu widziało Polskę jako czarnego konia mistrzostw w Rosji. Nie udało się jednak sprostać oczekiwaniom. Polacy zaprezentowali przygaszony i ponury styl gry i zasłużyli na miano najgorszej jedenastki tego turnieju.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Gwiazdy

TOP 5 TYGODNIA

Na górę