Connect with us

Media

Policjant, którego oskarża Komenda, przerywa milczenie!


Tomasz Komenda oskarża jednego z policjantów o wymuszenie na nim złożenie obciążających siebie zeznań. „- Zaraz po tym, jak zamknęły się drzwi, siadł mi na nogach i zaczął bić mnie po całym ciele, aż krew lała się strumieniami – mówił mężczyzna. Teraz Bogusław R. odpiera zarzuty.

Sąd Najwyższy uniewinnił w maju Tomasza Komendę skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat. Tomasz Komend wymienił 6 osób, które miały przyczynić się do jego skazania. Na liście znalazł się Bogusław R., policjant, który miał wymusić od niego obciążające zeznania i prowadzić przesłuchanie w brutalny sposób.


Tomasz Komenda niewinny

– W czasie przesłuchań było ich dwóch: Zbigniew P. i Bogusław R. I to Bogusław był tym złym policjantem. Zaraz po tym, jak zamknęły się drzwi, siadł mi na nogach i zaczął bić mnie po całym ciele, aż krew lała się strumieniami – mówił Komenda.

Bogusław R. odpowiada przed sądem we Wrocławiu za niedopełnienie obowiązków w czasach, gdy był naczelnikiem w jednym z wydziałów komendy wojewódzkiej policji. Jest oskarżony o to, że podczas wydał nieprawdziwe poświadczenie o niekaralności dla osoby ubiegającej się o przyjęcie do służby.

Policjant został zapytany o sprawę Tomasza Komendy przez dziennikarzy „Wyborczej”. – Nigdy nikogo nie biłem. Nie prowadziłem tego przesłuchania. Nie jestem funkcjonariuszem, który prowadził takie czynności procesowe. Gdyby prawdą było to, co mówi Tomasz Komenda, pewnie byłbym przesłuchiwany przez odpowiednie służby, policję, prokuraturę. A takiego przesłuchania nie było – stwierdził.


Nie żyje Dorota P. – kluczowy świadek w sprawie Komendy 

Tymczasem dziennik „Fakt” ustalił, że w sobotę w jednym z wrocławskich szpitali zmarła w tajemniczych okolicznościach Dorota P., czyli kluczowy świadek w sprawie Tomasza Komendy. To także jedna z sześciu osób, którą uniewinniony mężczyzna oskarżył o udział w jego niesłusznym oskarżeniu.

Z kolei w niedzielę „Fakt” poinformował, że mecenas Zbigniew Ćwiąkalski będzie żądał dla Komendy 18 milionów złotych zadośćuczynienia za niesłuszne skazanie.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę