Connect with us

Media

Przez tę decyzję rządu tysiące Polaków straci 500 plus?


Decyzja rządu o podniesieniu pensji minimalnej do 2250 zł dla części rodzin uprawnionych do otrzymywania środków z programu Rodzina 500 Plus oznacza w niedalekiej przyszłości utratę świadczenia – alarmuje Money.pl. Z analizy serwisu wynika, że zagrożeni są rodzice wychowujący samotnie jedno dziecko lub rodziny 2+2 na ustawowym minimum.


Portal zauważa, że od czasu wprowadzenia sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości do stycznia przyszłego roku pensja minimalna wzrośnie o 21 proc., zaś pensje Polaków urosły od tego czasu o blisko 8 proc. Problem jednak w tym, iż progi uprawniające do otrzymywania świadczenia z programu Rodzina 500 Plus pozostają niezmiennie na tym samym poziomie. Money.pl alarmuje, że jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, dla tysięcy Polaków będzie to oznaczało utratę świadczenia.


„Podwyżka wynagrodzenia minimalnego w 2019 roku zdmuchnie z 500+ samotnych rodziców z jednym dzieckiem i rodziny 2+2, które zarabiają pensję minimalną. Składając w 2020 roku wnioski o pieniądze, czeka ich niemiła niespodzianka. Nie załapią się na dodatkowe środki” – wskazuje Money.pl.

Z analizy serwisu wynika, że progiem chroniącym najbiedniejsze rodziny przed utratą środków w kolejnych latach jest 972 zł. Zdaje się jednak, że rząd nie planuje w najbliższym czasie zmian w tym zakresie. „Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, w wypowiedziach dla mediów zaznacza, że ta kwestia kiedyś będzie musiała zostać omówiona. Na razie nie” – czytamy na portalu, który jednak podkreśla, że „kiedyś to zdecydowanie za późno”.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę