Connect with us

Media

Rodzice bestialsko katowali 2-miesięcznego Adasia. Kara, która im grozi, nie jest wysoka


Milena W. oraz Robert H. katowali swoje dziecko. Bezwzględni rodzice znęcali się nad 2-miesięcznym synkiem Adasiem. Teraz stanęli przed wymiarem sprawiedliwości. Za bestialskie pobicie grozi im nawet do 8 lat więzienia.


Zwyrodniałym rodzicom postawiono zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek malucha. Sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy w Krakowie.

Brak oddechu

Cała historia swój początek miała w grudniu 2017 r. kiedy to do szpitala w Krakowie przywieziono maleńkie, 2-miesięczne dziecko. Noworodek cierpiał na bezdech. Rodzice zapewniali lekarzy, że maluch przestał oddychać w trakcie karmienia.


Przeprowadzono szybką akcję reanimacyjną. Później dziecko zostało zabrane na dalsze badania. Ich wyniki zszokowały personel medyczny.

Diagnostyka wykazała, że chłopiec miał świeże ślady pobicia. Maluch był w bardzo złym stanie – urazy kończyn dolnych i górnych, opuchnięta klatka piersiowa oraz krwawienie śródczaszkowe nie wyglądały zbyt dobrze.


Dalsze badania ujawniły również starsze złamania żeber, obojczyków, kości udowej, podudzia i przedramienia. Wszystkie objawy wskazywały na jedno – zespół dziecka maltretowanego.

Gdy lekarze postawili diagnozę ruszyła machina. Dziecko oddano pod opiekę matki zastępczej. Z kolei rodzice zostali zatrzymani, trafili do aresztu, gdzie przez ponad rok czekali na proces. Co ciekawe, żadne z nich nie przyznaje się do winy. Zrzucają odpowiedzialność za pobicie dziecka na siebie nawzajem.

Przez wzgląd na dobro chłopca sąd zdecydował o utajnieniu procesu. „Rodzicom” grozi nawet do 8 lat więzienia.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

TOP 5 TYGODNIA

Na górę