Connect with us

Media

Skatował psa, następnie ciągnął go po ziemi na sznurku. Trwa walka o jego życie


Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Główny ośrodek gospodarczy, edukacyjny i kulturowy, siedziba władz i instytucji regionu, a także węzeł kolejowy i drogowy. Według danych GUS na dzień 31 grudnia 2017 roku populacja Olsztyna wynosiła 173 070 mieszkańców. To właśnie to miasto stało się miejscem gehenny jednego z psich mieszkańców. 


Olsztyn: mężczyzna znęcał się nad psem

Olsztyn. Jakiś czas temu na jaw wyszło tragiczne zdarzenie, które miało miejsce w tym mieście. Pewien mężczyzna brutalnie znęcał się nad swoim psim pupilem. Właściciel ciągnął na sznurze psa chorego i z niedowładem łap, a następnie go kopał. Świadek zdarzenia natychmiast zareagował i zawiadomił lokalną policję. Mężczyzna trafił na komendę, gdzie został przesłuchany i zatrzymany, a ranny pies przewieziony natychmiast do przychodni weterynaryjnej.


Interwencja straży miejskiej

Dyżurny straży miejskiej w miejscowości Olsztyn, otrzymał zawiadomienie o spożywającym alkohol mężczyźnie. Według informacji jakie udało im się pozyskać, pijany mężczyzna miał ciągnąć na sznurku psa, który nie mógł się nawet poruszyć. Świadek zdarzenia twierdził, że pies ma niedowład tylnych kończyn i nie jest w stanie się sam poruszyć. Funkcjonariusze po przyjechaniu na miejsce zdarzenia, zastali wycieńczonego psa. Z relacji świadków wynikało, że właściciel chwilę wcześniej kopał go i okładał pięściami. Zwierzaka przewieziono do lecznicy, a mężczyznę przekazano policji.

Znęcanie się nad zwierzęciem jest tożsame z karą pozbawienia wolności maksymalnie do lat trzech.


“Jak Polacy znęcają się nad zwierzętami?”

Według raportu przygotowanego przez Fundację “Czarna Owca Pana Kota” sądy podchodzą dość łaskawie do obrony praw zwierząt. Ponad 74% spraw w tym zakresie kończy się odmową wszczęcia postępowania bądź umorzeniem. Gdy sprawa znajdzie już swój finał w sądzie, zazwyczaj wobec sprawców orzekane są kary grzywny bądź ograniczenia wolności w zawieszeniu. Kary bezwzględnego pozbawienia wolności orzekane są niezwykle rzadko, bardzo sporadycznie i w naprawdę skrajnych, medialnych przypadkach. Nie dziwi mnie tym samym, że ludzie walczą o zaostrzenie przepisów traktujących o tym i nie zgadzają się na takie rozwiązania. Każdy powinien dostać to, na co sobie zasłużył.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

TOP 5 TYGODNIA

Na górę