Connect with us

Media

Słysząc płacz dziecka, policjant wyważył drzwi. W środku zastał okropny widok


Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w Bytomiu (woj. śląskie). Kobieta pozostawiła w domu bez opieki półtoraroczne dziecko. Chłopiec w mieszkaniu przez kilka godzin przebywał sam. Zaalarmowana policja wtargnęła do mieszkania. Dziecko było w złym stanie.


Do akcji wkroczył bytomski dzielnicowy. Funkcjonariusz dostał zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów. Z mieszkania od kilku godzin dochodził donośny płacz dziecka. Matki malucha nigdzie nie było.


Dzielnicowy wraz z innym policjantem pojechali pod wskazany adres. Drzwi do mieszkania były zamknięte. Nikt nie reagował. Po zebraniu wywiadu od sąsiadów policjanci zdecydowali o wyważeniu drzwi.

Z uwagi na płacz dziecka i realne zagrożenie jego życia i zdrowia, starszy sierżant zdecydował o siłowym wejściu do mieszkania – czytamy w oficjalnym komunikacie


Wchodząc do środka mężczyźni zauważyli małego chłopca, który stał w łóżeczku. Był cały zapłakany. Widok policjantów znacząco go uspokoił. Po wstępnym rozeznaniu okazało się, że maluch był sam. Nigdzie nie było jego matki. W mieszkaniu panował okropny bałagan.

Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na zły stan dziecka spowodowany zaniedbaniem. Chłopiec był brudny, miał zajady w kącikach ust ze śladami prawdopodobnie krwi, wysypkę na nogach oraz mocno kaszlał. Policjanci od razu wezwali pogotowie oraz pracowników MOPR.


Pozbawienie wolności

Po chwili do mieszkania wraz z drugim 7-letnim synem wróciła matka chłopca. Młodsze dziecko zostało przewiezione do szpitala, starszy chłopiec z kolei trafił do domu dziecka. Ich matka została zabrana na komisariat. Może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

TOP 5 TYGODNIA

Na górę