Connect with us

Gwiazdy

SZOK! Izabela M. z „Tańca z gwiazdami” została aresztowana. Kierowała… chińskim gangiem!


Policjanci z Lublina rozbili międzynarodowy gang wyłudzający pieniądze od obywateli Chin. Jedną z zatrzymanych osób jest Izabela M., znana z „Tańca z gwiazdami”. Jak podaje „Dziennik Wschodni”, w czwartek zatrzymano w tej sprawie 50 osób. Izabela M. miała być jedną z liderek grupy. Zabezpieczono przy niej 100 tysięcy złotych.

Członkowie gangu wyłudzali pieniądze od Chińczyków stosując metodę „na policjanta”. Ich ofiary były przekonane, że płacąc odpowiednią kwotę unikną zarzutów. Jak obliczyli śledczy, gang wyłudził w ten sposób co najmniej 1,8 miliona euro.

Stosowali różne socjotechniki, dzięki którym pokrzywdzeni przelewali pieniądze na rachunki wskazywane przez sprawców. Pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd, co do rzekomo prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych – powiedziała „Dziennikowi Wschodniemu” nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

Policja przeszukała pięć miejsc – w Lublinie, Krakowie i okolicach Warszawy.


W rezultacie tych działań zatrzymano łącznie 50 osób. 48 z nich to obywatele Chińskiej Republiki Ludowej, zaś 2 osoby są narodowości polskiej – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Izabela M. znana jest m.in. z „Tańca z gwiazdami”. Wystąpiła w czwartym sezonie programu, zajmując ze swoim partnerem, Michałem Milowiczem, ostatnie miejsce. Brała też udział w reality-show „Kawaler do wzięcia”, emitowanym w 2003 r. na antenie TVN. Pozowała dla magazynów takich jak „CKM” czy „Playboy”.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Gwiazdy

Na górę