Connect with us

Media

Uwaga na fałszywe maile o zwrocie podatku


Na adresy elektroniczne trafiają fałszywe maile o zwrocie pieniędzy za rachunek podatkowy – ostrzega Ministerstwo Finansów.

W specjalnym komunikacie resort podkreśla, że takie e-maile są próbą wyłudzenia danych i nie należy ich otwierać.

Do użytkowników poczty elektronicznej trafiają wiadomości dotyczące otrzymania „zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy”, a warunkiem zwrotu pieniędzy „ma być uzupełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

– Takie e-maile są próbą wyłudzenia danych i nie należy ich otwierać. Odnośnik w e-mailu prowadzi do fałszywej strony internetowej, która nie należy do Ministerstwa Finansów i wyłudza dane osobowe, hasło logowania do poczty elektronicznej oraz dane karty kredytowej – podkreśla resort finansów.


Urzędnicy ministerstwa w komunikacie dodają, że do wiadomości dołączony jest załącznik o nazwie „DYREKCJA GENERALNA FINANSA PUBLICZNA.pdf”, który udaje oficjalną korespondencję urzędową.

– Wiadomość ta nie jest wysyłana przez ministerstwo – zapewnia resort. Dodaje też, że odnośnik w e-mailu prowadzi do fałszywej strony internetowej, która nie należy do Ministerstwa Finansów i wyłudza dane osobowe, hasło logowania do poczty elektronicznej oraz dane karty kredytowej.

Ministerstwo przyznaje, że w pliku nie stwierdzono obecności żadnego znanego kodu złośliwego, ale zaleca, aby go nie otwierać.

Pozostałe w Media

Na górę