Connect with us

Media

Uwaga na fałszywe maile o zwrocie podatku


Na adresy elektroniczne trafiają fałszywe maile o zwrocie pieniędzy za rachunek podatkowy – ostrzega Ministerstwo Finansów.

W specjalnym komunikacie resort podkreśla, że takie e-maile są próbą wyłudzenia danych i nie należy ich otwierać.

Do użytkowników poczty elektronicznej trafiają wiadomości dotyczące otrzymania „zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy”, a warunkiem zwrotu pieniędzy „ma być uzupełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

– Takie e-maile są próbą wyłudzenia danych i nie należy ich otwierać. Odnośnik w e-mailu prowadzi do fałszywej strony internetowej, która nie należy do Ministerstwa Finansów i wyłudza dane osobowe, hasło logowania do poczty elektronicznej oraz dane karty kredytowej – podkreśla resort finansów.


Urzędnicy ministerstwa w komunikacie dodają, że do wiadomości dołączony jest załącznik o nazwie „DYREKCJA GENERALNA FINANSA PUBLICZNA.pdf”, który udaje oficjalną korespondencję urzędową.

– Wiadomość ta nie jest wysyłana przez ministerstwo – zapewnia resort. Dodaje też, że odnośnik w e-mailu prowadzi do fałszywej strony internetowej, która nie należy do Ministerstwa Finansów i wyłudza dane osobowe, hasło logowania do poczty elektronicznej oraz dane karty kredytowej.

Ministerstwo przyznaje, że w pliku nie stwierdzono obecności żadnego znanego kodu złośliwego, ale zaleca, aby go nie otwierać.


Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

TOP 5 TYGODNIA

Na górę