Connect with us

Media

Uwaga! Tegoroczne wakacje będą przedłużone


Chyba nie ma uczniów, którzy latem tęskniliby za szkołą. Jeżeli odbierając świadectwo, zawsze czujesz ulgę, to mamy dla ciebie doskonałą wiadomość. W 2018 roku wakacje zostaną przedłużone! To nie żart! Sprawdź ile potrwa tegoroczna przerwa od szkoły.

W czerwcu mało kto w szkolnej ławce myśli o czymś innym niż dni, dzielące od końca roku szkolnego. Wakacje to zasłużony odpoczynek od podręczników i drętwych sal lekcyjnych. Jeżeli planujesz już letnie wyjazdy, mamy bardzo dobrą wiadomość – tegoroczne wakacje będą wyjątkowo długie!

Wakacje 2018 będą dłuższe. Kiedy zacznie się szkoła?


Wakacje 2018 będą dłuższe. To nie zasługa polityków, ani zmian w szkolnictwie. Niespodziankę dla uczniów zgotował… sam kalendarz. Wszystko dlatego, że rok szkolny 2017-2018 zakończy się w piątek 22 czerwca. Do szkoły dzieci teoretycznie wrócić powinny 1 września, ale ten wypada w sobotę. To oznacza, że siłą rzeczy uczniowie otrzymali od losu dwa bonusowe dni wolnego. Pierwszy dzwonek usłyszą dopiero w poniedziałek, 3 września 2018 roku.

Ile potrwają wakacje 2018?

Dodatkowy weekend to nie wszystko. Jeżeli policzymy wszystkie dni tegorocznych wakacji, okaże się, że te potrwają aż 73 dni. Dla porównania, ubiegłoroczna letnia przerwa od szkoły trwała aż o sześć dni krócej. Pozostaje pytanie, jak wykorzystać niespodziewanie otrzymane wolne. Jeżeli nadal nie macie pomysłu, jak wykorzystać ponad dwa miesiące wolności, to wakacyjne plany Polaków podsumowaliśmy w tym rankingu.


Dla równowagi, warto pamiętać, że szybszy początek roku oznacza też mniej czasu na poprawę stopni, więc jeśli chcecie rozpocząć wolne z budującym poczuciem spełnionego obowiązku, to lepiej szybko wyciągnijcie notatki!

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę