Connect with us

Media

„Wiadomości” sugerują, że blokowanie zmian w Sądzie Najwyższym grozi… likwidacją 500 plus


„Wiadomości” TVP w pierwszym materiale informowały o tym, że KRS nie zastosuje się do postanowienia Sądu Najwyższego. A dziennikarz TVP połączył to z ewentualną likwidacją programu 500 plus.


Sąd Najwyższy zawiesił stosowanie niektórych przepisów, dotyczących zasad przechodzenia sędziów na emeryturę i wysłał w tej sprawie pytania do Trybunału Sprawiedliwości UE. Tę decyzję krytykuje obóz rządzący, a teraz wybrana po zmianach Krajowa Rada Sądownictwa oznajmiła, że nie zastosuje się do decyzji. O tym ostatnim informowały w pierwszym materiale „Wiadomości” TVP. Jednak w materiale – jak zdarza się w programie regularnie – połączono aktualną informację z uderzeniem w opozycję.

Reporter Marcin Tulicki na początku materiału przypomina sprawę i przytacza krytyczne wobec decyzji SN wypowiedzi – w tym prezydenckiego ministra Pawła Muchy, europosła PiS Karola Karskiego i wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.


Po tym Tulicki mówi, że „część sędziów od dłuższego czasu występuje przeciwko polskiemu rządowi”. Cytuje też artykuł „Dziennika Gazety Prawnej”, w którym rozważano, czy ruch SN stwarza precedens do zawieszania innych ustaw. W materiale wypowiada się jeszcze politolog, który ocenia, że „nietrudno sobie wyobrazić pokusę zawieszenia przepisu, który będzie niekorzystny dla danego sędziego”. – Lub dla opcji politycznej – dodaje dziennikarz TVP. I sugeruje, że opór wobec PiS-owskich zmian w sądownictwie może być związany z planami… zawieszenia programu 500 plus lub podwyższeniem wieku emerytalnego.

– Ponieważ opozycja nie ma nic konstruktywnego do zaoferowania Polakom, to stara się uniemożliwić realizację założeń programowych PiS – komentuje w wypowiedzi dla TVP politolog prof. Kazimierz Kik. – Podobnie postępuje Sąd Najwyższy, blokując reformę sądownictwa – komentuje Tulicki.

„Blokowanie reform wymiaru sprawiedliwości spowoduje likwidacje 500 plus – przekaz dnia ‚Wiadomości” – skomentował na Twitterze Wiktor Misztal.


Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

TOP 5 TYGODNIA

Na górę