Connect with us

Życie

Włożyli 29-latka do bagażnika i zawieźli przed dom. Rano rodzice znaleźli zwłoki syna


Cztery osoby w wieku od 18 do 29 lat zostały zatrzymane w związku ze śmiercią 29-latka. Mężczyzna zmarł przed swoim domem. Jego ciało znaleźli rodzice.

Dramat rozegrał się w miejscowości Stróża w powiecie myślenickim. W nocy z 30 kwietnia na 1 maja grupa osób (29, 22, 19 i 18-latek) piła alkohol razem z 29-latkiem. Po spotkaniu czterej mężczyźni włożyli kolegę do bagażnika i zawieźli go przed dom, gdzie go zostawili. Około 5 rano, kilka metrów od domu, zwłoki 29-latka znaleźli jego rodzice. Na miejscu pojawiła się policja oraz prokurator. Położenie zwłok wskazywało, że pokrzywdzony został przetransportowany na miejsce, w którym zmarł. Wiadomo, że 29-latek miał stwierdzoną padaczkę.
Zatrzymanym postawiono zarzuty „nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia”. Wszyscy mężczyźni poza jednym przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Sprawcom grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Życie

Na górę