Connect with us

Media

Wybory samorządowe 2018 w Radomsku. Kandydaci PiS wtargnęli na OIOM, straszyli skażoną wodą


Kandydaci PiS z Radomska wtargnęli na OIOM powiatowego szpitala. Powiedzieli pacjentom, że woda jest skażona, więc przynieśli im baniaki. Dyrekcja placówki przekazała, że żadnego skażenia nie ma, rozważa zgłoszenie sprawy organom ścigania.


W sobotę działacze PiS z Radomska zorganizowali konferencję przed powiatowym szpitalem. Jak informuje pulsradomska.pl, kandydaci PiS do rady miasta i powiatu w wyborach samorządowych 2018 ogłosili, że woda w placówce skażona jest bakteriami coli. Następnie weszli na OIOM i przekazali pacjentom baniaki z czystą wodą.

Wybory samorządowe 2018 w Radomsku. Działacze PiS wtargnęli do szpitala


Radomski oddział Prawa i Sprawiedliwości powołał się na komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radomsku, który w piątek poinformował o bakteriach coli w urządzeniu wodociągowym, które zaopatruje miasto w wodę.

Szpital w Radomsku zaprzecza skażeniu, rozważa kroki prawne

Szpital ma jednak osobne, niezależne od miejskiej sieci ujęcie wody, w którym skażenia nie ma. Działacze PiS weszli na teren placówki bez zgody dyrekcji i bez ochronnej odzieży, która na Oddziale Intensywnej terapii jest wymagana.

Szpital Powiatowy w Radomsku dementuje nieprawdziwe informacje odnośnie złej jakości wody i istniejącego zagrożenia dla pacjentów (…) Szpital posiada własne niezależne od sieci miejskiej, ujęcie wody podlegające systematycznej kontroli. Woda, z której korzystają pacjenci i personel szpitala jest czysta, nie ma zagrożenia bakteriologicznego


-czytamy w oświadczeniu szpitala.

Wicestarosta powiatu radomszczańskiego Robert Zakrzewski powiedział, że wśród działaczy PiS, którzy wzięli udział w akcji, były osoby, które zasiadały w komisji kontrolującej szpital. Wiedzieli więc, że placówka ma osobne ujęcie wody.

Zdaniem dyrekcji szpitala i zarządu powiatu akcja PiS była elementem kampanii wyborczej.

– Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych, aby nie prowadziły swoich działań w takich miejscach jak szpital. Pacjenci byli bardzo zaskoczeni i zdenerwowani wizytą kandydatów. Taka sytuacja jest niedopuszczalna – powiedział Zakrzewski, cytowany przez portal pulsradomska.pl.

Przedstawiciele szpitala zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać wtargnięcie działaczy PiS na OIOM. Wedle informacji dziennikarzy portalu, dyrekcja rozważa zwrócenie się do organów ścigania, a także zapowiada konsekwencje wobec pracowników szpitala, którzy wpuścili działaczy PiS na oddział.
Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

TOP 5 TYGODNIA

Na górę