Connect with us

Media

Zabójca kobiety i dziecka w Warszawie 90 razy wychodził na przepustki. Siedział za morderstwo


40-latek podejrzany o zabójstwo kobiety i dziecka w Warszawie, w sierpniu złożył wniosek o przedterminowe zwolnienie. Przez ostatnie dwa lata aż 90 razy był na przepustce. Służba więzienna wszczęła postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.


Pracownicy służby więziennej, którzy brali udział w jego resocjalizacji Artura K. są w szoku. – Nic nie zapowiadało takiej tragedii. Było mu okazywane zaufanie, którego nigdy nie nadużywał  – przyznaje ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

W 2004 roku Artur K. został skazany na 15 lat więzienia za zabójstwo swojej ówczesnej partnerki. Zgodnie z wyrokiem na wolność miał wyjść w przyszłym roku. Jak ustalił serwis Metrowarszawa.pl, 40-latek w sierpniu złożył wniosek o przedterminowe zwolnienie. Dokument czekał na rozpatrzenie.

Kuratorzy nie mieli zastrzeżeń


Z informacji przekazanych przez Służbę Więzienną wynika, że pierwszą przepustkę Artur K. dostał w 2016 roku. – W sumie udzielono ich 90 – precyzuje ppłk. Krakowska. Jak dodaje, na początku były to przepustki pod konwojem, później z zakładu odbierała go rodzina. Jakiś czas temu, zakład mógł opuszczać i wracać do niego samodzielnie.

– Korzystał z przepustek zgodnie z przeznaczeniem. Wracał na czas. W trakcie przebywania na przepustce stawiał się o czasie na komisariacie policji. Nie było do niego żadnych zastrzeżeń – przyznaje rzeczniczka Służby Więziennej.

Po powrocie z każdej przepustki, kuratorzy rozpytywali o Artura K. jego rodzinę i znajomych. Raporty miały pozytywny wydźwięk, nie było tam ani jednego zastrzeżenia. Dobrze sprawował się też w zakładzie karnym. 40-latek ukończył szkołę, brał udział w różnych zajęciach oraz pracował.

Niebawem z zakładu półotwartego miał trafić do zakładu otwartego.

Postępowanie wyjaśniające


Służba Więzienna wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie udzielanych przepustek. Od jednego z pracowników służby usłyszeliśmy, że na razie nic nie wskazuje na nieprawidłowości przy ich wydawaniu.

Podwójne zabójstwo

8 września Artur K. wyszedł na przepustkę. Pojechał do mieszkania swojej partnerki Moniki K. Mężczyzna gołymi rękoma udusił 35-latkę i jej 3-letniego synka. Ich ciała kilka godzin później znalazła matka Moniki K.

Zabójca sam zgłosił się na policję w nocy z soboty na niedzielę. Usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa w warunkach recydywy, a sąd tymczasowo go aresztował.

Na razie nie są znane motywy działania 40-latka. Wiadomo, że Monikę K. poznał przez internet. 22 września planowali ślub.Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

Na górę