Connect with us

Media

Zgwałcona 16-latka zadzwoniła na policję, ale nie wiedziała, gdzie jest. Pomógł dron


16-latka z Wielkiej Brytanii zadzwoniła na policję. Powiedziała, że została porwana i zgwałcona. Nie potrafiła jednak powiedzieć, gdzie jest. Policjanci wysłali na pomoc drona.


Do wydarzenia doszło w sobotę w miejscowości Boston w Wielkiej Brytanii. W sobotę nad ranem pod numer alarmowy zadzwoniła 16-latka. Powiedziała, że została uprowadzona i że padła ofiarą gwałtu. Dodała, że wciąż jest przetrzymywana przez napastnika.

Nastolatka nie wiedziała jednak, gdzie dokładnie jest. Potrafiła jedynie opisać miejsce, w którym się znajduje – była to opuszczona fabryka otoczona wysokim płotem, który miał prawie 2,5 metra.

Wielka Brytania: dron pomógł odnaleźć zgwałconą 16-latkę

Policjanci zaangażowali dron wyposażony w kamerę termowizyjną, który zaczął przeszukiwać okolicę. Po kilku minutach czuła na ciepło kamera znalazła napastnika i zaginioną 16-latkę. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy, którzy aresztowali mężczyznę.

Lokalna policja opublikowała na Twitterze nagranie z drona.


 

Jak podaje „The Independent”, powołując się na słowa rzecznika policji z hrabstwa Lincolnshire, napastnik to mężczyzna po 30-tce.

16-latka trafiła z kolei pod opiekę psychologa policyjnego.
Portal Ploti.pl nie odpowiada za dodane treści. Treści dodawane są przez użytkowników poprzez opcję "Dodaj". Ploti.pl nie przechowuje danych użytkowników, którzy dodali treści na stronę. Nie weryfikujemy informacji dodanych przez użytkowników oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich. Jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że treść na portalu Ploti.pl nie powinna się tu znaleźć, skorzystaj z opcji "zgłoś artykuł". Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jako naruszenie to artykuł zostanie niezwłocznie usunięty.


Pozostałe w Media

TOP 5 TYGODNIA

Na górę